Nissan nowe samochody dostawcze

Jeżeli mamy wymienić nowe samochody dostawcze Nissana to na pewno numerem jeden będzie Townstar. Owszem Nissan e-NV200, w pełni elektryczny dostawczy samochód ma dobry zasięg (do 300 km WLTP), nową baterię o pojemności 40 kWh z funkcją szybkiego ładowania i przestrzeń ładunkową o pojemności 4,3 m3, ale to nowość, czyli Townstar przyciąga uwagę nie tylko dziennikarzy motoryzacyjnych.

Zmiany w modelach Nissana od początku 2021 roku

Początkiem roku Nissan poinformował o tym, że zamyka fabrykę w Barcelonie i modernizuje swoje modele dostawcze. W związku z tą decyzją po kilku miesiącach ogłosił zastąpienie modelu NV250 nowym dostawczym kombivanem segmentu C – Townstarem.

Sprzedaż aut modelu NV nie była na nie akceptowalnym poziomie, jednak oparty jest on na modelu Renault Kangoo II, który na rynku jest już ponad 10 lat. Townstar nie odróżnia się specjalnie od NV250, jednak kierunek jaki wyznaczył Nissan dąży do zmiany nazw i zróżnicowaniem swoich dostawczaków wizualnie od francuskiej marki.

Szefowie marki liczą, że sprzedaż samochodów dostawczych podniesie się i widoczne jest to w polityce. Ten model będzie sprzedawany w europie z 5 letnią gwarancją z limitem 160 000 km.

Nissan Townstar

Nowy model dostawczy Nissana, Townstar ma być wyposażony w baterię o pojemności 44 kWh, która zapewni zasięg 285 km. Choć to rzeczywiście Renault Kangoo, to zostaje zmieniony pas przedni. Zastąpi on model e-NV200 Evalia i ma pomieścić 2 euro palety o masie maksymalnej 800kg. Dodatkowo jest zdolny transportować przyczepę o masie do 1,5 tony.

Townstar oferowany będzie wyłącznie z silnikiem benzynowym lub elektrycznym. Nissan definitywnie rezygnuje z silników diesla, choć w jego bliźniakach będzie on nadal oferowany (Mercedes Citan/Renault Kangoo).

Z udogodnień, nadwozie zapewni drzwi tylne otwierane pod szerokim kątem (180 st.) lub standardowo podnoszoną klapę. Bezpieczeństwo zapewni system wykrywania pieszych, inteligentny tempomat, a na parkingu wspomogą kierowcę kamery 360 stopni.

5/5 - (1 vote)